26 PAŹDZIERNIKA 2022 | WEST GATE
Aleje Jerozolimskie 92, WARSZAWA

Idea konferencji

IAB HowTo: SEM in uncertain times to piąta odsłona wyjątkowego wydarzenia skupiającego czołowych ekspertów branży SEO, SEM, content marketingu i analityki internetowej. Ostatnie lata charakteryzuje zwiększona niepewność i zmienność. Planowanie długoterminowe staje się coraz większym wyzwaniem, a sukces odnoszą tylko te firmy, które potrafią  elastycznie dostosować się do stale zmieniających się warunków i szybko na nie reagować. Ideą konferencji jest wskazywanie dobrych przykładów i dobrych praktyk w zakresie wykorzystania narzędzi SEM do optymalizacji biznesu, pomimo niepewnych okoliczności zewnętrznych.

Podczas wydarzenia

HowTo: SEM in uncertain times

Dowiesz się,

Przed jakimi wyzwaniami w post-pandemicznej rzeczywistości stanęły firmy z branży e-commerce i nie tylko oraz jak sobie z nimi radzą.

Zobaczysz,

Jak agencje oraz ich klienci przystosowują się do zmian w zakresie prywatności oraz jak radzą sobie z przyspieszającym trendem automatyzacji platform i narzędzi reklamowych.

Poznasz,

Najlepsze praktyki w zakresie realizowania kampanii SEO w zmieniającym się dynamicznie środowisku, czy to z uwagi na pandemię, sytuację geopolityczną, czy aktualizacje algorytmów Google.

Nauczysz się,

Jak wykorzystywać narzędzia analityczne, w tym nowy standard od Google – GA4, do optymalizacji działań marketingowych, aby wycisnąć jak najwięcej z budżetu, jakim dysponujesz.

Dla kogo?

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy w szczególności:

  • właścicieli firm z sektora MŚP,
  • managerów zarządzających działami marketingu w dużych firmach i korporacjach,
  • specjalistów SEO, SEM, performance oraz analityków pracujących zarówno w agencjach jak i po stronie klientów.

 

Pozostało

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

Agenda

09:00

Rejestracja

10:00

Powitanie i otwarcie konferencji

opis
Ostatnie lata charakteryzuje ogromna niepewność, widoczna jest ona również w branży digital. Jak w tych zmiennych i nieprzewidywalnych czasach radzi sobie branża SEM i jakie są dla niej perspektywy rozwoju?

Jarosław Miszczak,
Bluerank

10:10

Jak nie odbić się od GA4
opis

Przemysław Włodarski,
Performics

10:35

Ewolucja w wynikach wyszukiwania – czy SEO nadąży za zmianami?

opis

Quo Vadis, Google? Jasnej odpowiedzi na to zapytanie nie znajdziesz w Google Maps, Obiektywie czy w Asystencie Google. To tylko aktorzy w procesie zmian. Główni reżyserowie to AI oraz MUM. Poznaj najnowsze narzędzia, dynamikę zmian oraz odpowiedź świata SEO.

Bartłomiej Żydkiewicz,
Sunrise System

11:00

Siła synergii działań wielokanałowych

 

opis

Prezentacja synergii działań wielokanałowych: SEO, Google Ads, RTB, Facebook Ads, analityki oraz autorskiego marketing automation na przykładzie projektu Rainbow Tours – zwycięzcy European Search Awards 2022 w kategorii Best Integrated Campaign.

 

Marta Kusowska,
FSE

Piotr Wiernicki,
Bluerank

11:25

Przerwa kawowa

11:50

SEM loves MA – czyli o tym, jak Marketing Automation wspomaga działania płatnych kampanii

opis

Kiedyś pytali po co komu samochód, skoro jest koń? Dzisiaj nikt nie jeździ dorożką, chyba, że dla rozrywki. Maile też można wysyłać ręcznie, ale po co, jeśli może to za nas zrobić automat? Dowiedz się, czym jest dokładnie marketing automation, jak wspomaga kampanie SEM i dlaczego warto je wdrożyć nie tylko w e-commerce.

Maja Olczak,
Sunrise System

12:15

Jak przełożyć sukces w rajdach na sukces na Youtubie i Instagramie? Kampania dla Miko Marczyka, wielokrotnego Rajdowego Mistrza Polski

opis

Prezentacja będzie się skupiać wokół doboru kanałów, form, treści reklam i grup odbiorców w celu zbudowania jak największej internetowej społeczności dla Miko, którą wyrażamy w subskrypcjach. O tym, jak weryfikowaliśmy cele w wielu kanałach i jak używaliśmy automatyzacji i zewnętrznych źródeł danych w celu jak najbardziej efektywnego prowadzenia działań wizerunkowych dla Miko. Wreszcie opowiemy o tym, jak opracowaliśmy strategię działań, uczestniczyliśmy w procesie tworzenia treści do promowania i jak znajdowaliśmy followersów dla dyscypliny sportowej, która od dłuższego czasu ma w Polsce niewielką popularność i ekspozycję medialną.

Mikołaj „Miko” Marczyk

Mateusz Szynalewski,
SEOgroup

Agata Wojtyna,
SEOgroup

12:40

TBA

opis

TBA

TBA

13:05

SEO Międzynarodowe – optymalizacja sklepu pod wiele wersji językowych

opis

Ekspansja zagraniczna co coraz cześciej wybierany kierunek rozwoju przez polskie sklepy internetowe. Coraz więcej platform sklepowych wychodzi naprzeciw tej potrzebie – często wytarczy jedno kliknięcie, aby skorzystać z różnych integracji itp.

Jak jednak przygotować witrynę na ekspansję zagraniczną z punktu widzenia SEO?

Poznaj najczęstsze problemy optymalizacyjne oraz propozycje ich rozwiązania.

Benedykt Protasiuk,
Sempai

13:25

Lunch

14:10

Result Driven Marketing w kampanii MediStore

opis

Na przykładzie kampanii dla MediStore – jak skuteczna i drobiazgowa segmentacja kampanii w sieci wyszukiwania przyczyniła się do znacznego wzrostu przychodów serwisu i liczby transakcji. 

Konrad Spoczyński,
Result Media

14:35

Omnichannel w Google Ads

opis

Jak zwiększyć efektywność kampanii Google Ads dzięki podejściu omnichannelowemu, przy wuzględnieniu Store visits, omniROAS, omniBidding.

 

 

Anna Wielgus-Miller,
Bluerank

15:00

Twoje kampanie Google Ads nie będą dłużej jak nieoszlifowane diamenty. Case study branży jubilerskiej

opis

Jak dalej rozwijać biznes i skalować działania w wyszukiwarce po historycznie najlepszym sprzedażowo roku i pomimo wielkiego rozwoju konkurencji? 

W case study klienta z wymagającej branży jubilerskiej pokazujemy jak z pomocą kampanii Google Ads stawiać czoła nowym wyzwaniom w postpandemicznym świecie e-commerce.

Krzysztof Janosiewicz,
Sempai

15:25

TBA

opis

TBA

TBA

15:50

Zakończenie konferencji

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w agendzie. Podane godziny mogą jeszcze ulec zmianie.

 

Prelegenci

Krzysztof Janosiewicz

Paid Ads Growth Manager , Sempai

Krzysztof w Sempai zarządza i koordynuje pracą specjalistów Google Ads. Odpowiada także za planowanie, wdrażanie i optymalizację kampanii Google Ads dla kluczowych klientów agencji, a także za rozwój usług związanych z kampaniami płatnymi na innych platformach, w tym Linkedin Ads. 
Laureat nagrody semKRK 2018 i 2022, finalista Google Premier Partner Awards 2018 i 2019 oraz European Search Awards 2022. Regularnie występuje na scenach prestiżowych konferencji SEM w Polsce, m.in. semKRK. Wykłada na studiach podyplomowych Menadżer Ecommerce i Marketing Internetowy na Politechnice Białostockiej.

Marta Kusowska
Marta Kusowska

Senior Google Marketing Platform Consultant, Full stack Experts

Z wykształcenia analityk, absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego. Od 13 lat związana z szeroko pojętą branżą internetową. Entuzjastka kampanii płatnych. Certyfikowana specjalistka DIMAQ, Google Ads, Google Marketing Platform oraz AdForm. Doświadczenie zdobywała prowadząc projekty dla znanych, polskich oraz europejskich marek tj. Mitsubishi, SKANSKA czy TOUS. Od 7 lat z powodzeniem realizuje, wielokrotnie nagradzane kampanie płatne dla Rainbow Tours S.A. Prywatnie miłośniczka podróżowania, kotów oraz żeglarstwa.

Mikołaj "Miko" Marczyk

Kierowca rajdowy zespołu Orlen Team. Urodził się 24 października 1995 roku w Łodzi, gdzie mieszka do dzisiaj. Jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Łodzi. Ukończył studia licencjackie na kierunkach „Management” i „International Business” na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie i Duale Hochschule Baden-Wurttemberg w Stuttgarcie. Najmłodszy w historii Rajdowy Mistrz Polski oraz obecnie zawodnik mistrzostw świata WRC2.

Jarosław Miszczak

Co Managing Director, Bluerank

pasjonat marketingu internetowego z ponad 17-letnim doświadczeniem w branży. Wspiera zespół agencji w dostarczaniu najwyższej jakości usług dla klientów z Polski oraz zagranicy. Zastępca szefa grupy SEM w IAB.

Maja Olczak
Maja Olczak

Sunrise System

Od czterech lat zawodowo związana z marketingiem. Od początku zafascynowana wszelkimi działaniami związanymi z automatyzacją. Na co dzień wspomaga Klientów w kampaniach mailowych, newsletterach i wszelkich działaniach z zakresu komunikacji na stronach. Prywatnie miłośniczka gór, kina i dyskusji przy mocnej kawie.

Benedykt Protasiuk

Head of SEO, Sempai 
Od 10 lat zawodowo zajmuje się pozycjonowaniem stron internetowych. Wcześniej tworzył i pozycjonował własne serwisy internetowe, monetyzując ruch przy pomocy programu Google AdSense. Obecnie Head of SEO w Sempai, gdzie dba o efektywność działań zespołu specjalistów pracujących dla ponad setki klientów. 
Kampanie SEO prowadzone przez Benedykta były nominowane do wielu prestiżowych nagród. Na swoim koncie ma m.in. nominację do European Search Awards 2022 oraz 3 miejsce w semKRK 2022 w kategorii SEO.  Wykłada na studiach podyplomowych Menadżer E-Commerce na Politechnice Białostockiej.

Konrad Spoczyński

Result Media

Mateusz Szynalewski

Performance Marketing Specialist, SEOgroup

Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie ukończył Filologię Polską na specjalizacji edytorskiej. Z SEOgroup związał się w grudniu 2020 roku jako Performance Marketing Specialist. Specjalizuje się w tworzeniu, koordynowaniu i optymalizacji kampanii Paid Social oraz Paid Search. Szeroko rozumianym Digital Marketingiem zajmuje się od czterech lat – w tym czasie zdążył pracować już przy promocji zarówno dużych, jak i małych marek z branży motoryzacyjnej, hotelarskiej oraz koncertowej. Wcześniej pracował jako reporter w lokalnych portalach informacyjnych.

Anna Wielgus Stopka
Anna Wielgus-Miller

Bluerank

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, z branżą SEM związana​ od 2013 roku. W Bluerank odpowiada za koordynację pracy zespołu Performance Marketing. Specjalizuje się w budowaniu strategii online dla kampanii e-commercowych i lead-generation we wszystkich obszarach Google Ads. Prowadzona przez nią kampania dla marki Tchibo zdobyła nagrodę w konkursie European Search Awards​ w kategorii Best PPC Campaign.​ Kursy, szkolenia, certyfikaty​: ​Dimaq Professional, Google Ads, Google Analytics​. Prywatnie miłośniczka kryminałów i podróży z plecakiem. W wolnym czasie uczy się szycia na maszynie.​

Piotr Wiernicki
Piotr Wiernicki

Bluerank

Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku dziennikarstwo. Pozycjonowaniem stron zajmuje się od 2014 r. i przez ten czas obsługiwał zarówno mikrofirmy jak i klientów korporacyjnych. W pracy zawodowej stara łączyć ze sobą wiedzę techniczną, analityczne spojrzenie oraz kreatywność w działaniu.

Przemysław Włodarski
Przemysław Włodarski

Performics

Agata Wojtyna

Senior Client Success Manager, SEOgroup

Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, na której ukończyła zarządzenie ze specjalizacją marketing. Z firmą SEOgroup jest związana od początku 2015 roku. W tym czasie zajmowała stanowiska związane z pozyskiwaniem i obsługą Klienta. Obecnie zajmuje stanowisko Senior Client Success Manager, jest odpowiedzialna za pozyskiwanie i obsługę kluczowych Klientów i koordynację projektów z zakresu digital marketingu.

Bartek Żydkiewicz
Bartłomiej Żydkiewicz

Sunrise System

Od 10 lat związany z branżą SEO, Team Leader w Dziale Pozycjonowania, na co dzień doradza, pomaga i dogląda kampanii promocyjnych Klientów. Spełnia się w szkoleniach i optymalizacji procesów SEO. Hobbystycznie pochłaniają go liczby, a liczby to pozycje – zwłaszcza te w top 10 w Google, ale nie tylko. Liczby to też:  gole w ukochanej piłce nożnej, zero-jedynkowa rzeczywistość w cyfrowym świecie, moc silnika w tłokach motocykli, a nade wszystko jedna córka i jedna żona. Liczby to cały jego świat.

Cennik

– 50 zł netto dla osób posiadających ważny certyfikat DIMAQ

Posiadaczom certyfikatu kompetencji marketingowych DIMAQ przysługuje 20 pkt. za udział w tym wydarzeniu

Zakupy grupowe:

Monika Szybowska, Dyrektor Sprzedaży, e-mail: m.szybowska@iab.org.pl, tel. 784 047 485

Partnerzy medialni

Współpraca

Akredytacja

Serwis stworzony przez red-studio.eu